Letní sezóna 2023, žáci

MČR Staré Město pod Landštejnem

Břidličná má mistry ve štafetě

Ve dnech 15.9. ž 17.9.2023 se družstvo žáků zúčastnilo mistrovských závodů ve Starém Městě pod Landštejnem.

V sobotu dopoledne byl na programu sprint, ve kterém si nejlépe vedl Adam Danihelka, v kategorii M12, jenž získal stříbrnou medaili, Radek Hojgr v kategorii M13 obsadil 5. místo. Sobotní odpoledne patřilo štafetovému závodu. Tento byl pro štafetu z Břidličné velmi emotivní, když chlapci ve složení Adam Danihelka, Jonáš Lysák a Radek Hojgr vybojovali mistrovský titul. Finišující Radek Hojgr vytáhl štafetu až ke zlatu ve strhujícím závěru, kdy zvítězil o pouhé dvě desetiny.

V neděli se startovalo v závodech s hromadným startem. Stříbro patřilo hned třem závodníkům z Břidličné, a to konkrétně Adamovi Danihelkovi, kategorie M12, Radku Hojgrovi, kategorie M13 a Adrianě Hojgrové, kategorie W15.

Radek Hojgr se zároveň stal vítězem žebříčku letní sezóny 2023 v kategorii chlapci M13.

Skvělé výsledky žáků si připisují trenéři: J. Kováč, V. Volek a J. Opatrný.

II. ČP Plzeň

Žáci mají za sebou II. kolo Českého poháru v Plzni, v termínu 25.8.-27.8.2023. V sobotu byl na programu sprint se skupinovým startem a v neděli sprint.

Naši závodníci předvedli kvalitní běžecké výkony doplněné již tradiční nekvalitní střelbou.

I. ČP Krušné Hory

Žáci o víkendu 23.6.-25.6.2023 závodili v Krušných Horách, odkud si přivezli tři cenné kovy a dvě brambory.

Sobotní sérii skvělých výsledků ve vytrvalostním závodě odstartovala Terezka Gardoňová, v nejmladší kategorii W11, ziskem 4. místa, kdy ji od bronzové medaile dělily pouhé 2 vteřinky. Nejvýše se v kategorii M12 postavil Adam Danihelka a domů si odvezl zlatou medaili. Stříbro doplnil Radek Hojgr v kategorii M13. Adriana Hojgrová, si může připsat nejrychlejší běžecký čas v kategorii nejstarších dívek W15, čítajících 43 závodnic. Šest chyb na střelnici se ovšem špatně dobíhá.

Nedělní sprint znamenal pro Terezku Gardoňovou další pěkné umístění, obsadila 5. místo. Adam Danihelka obsadil 6. místo. Zlato do týmové sbírky přidal Radek Hojgr a Adrianně Hojgrové patřila 4. příčka. Dalším pěkným umístěním bylo 7. místo Valerie Kratochvílové.