Letní sezóna 2023, dorost a dospělí

Letní sezóna 2023, dorost a dospělí

Mistrovství ČR Letohrad

Jan Repáň – Mistr ČR z Břidličné

Družstvo dorostu a dospělých závodilo ve dnech 22.9.-24.9.2023 na Mistrovství České republiky v Letohradě.

Sobotní sprint patřil Marku Ohnoutkovi, který vybojoval v kategorii muži stříbrnou medaili. Skvělý výkon předvedl i Michal Kozáček, jenž v kategorii junioři obsadil 6. místo.

Nedělní závod s hromadným startem ovládli dorostenci kategorie M19, jehož vítězem a zároveň Mistrem ČR se stal Jan Repáň. Neuvěřitelný finiš ve stejné kategorii předvedl Jan Poledna, který po závěrečné střelbě vybíhal na čtvrté pozici a díky mohutnému povzbuzování týmu po trati, získal bronzovou medaili. Celým týmem projela vlna emocí, ze kterých jsme se nestihli ani vzpamatovat, když Andrea Prokešová přihodila bronz v kategorii Ženy. Nedělní sbírku uzavřel Marek Ohnoutka ziskem druhého víkendové stříbra.

Tým dorostu a dospělých pod vedením trenérky: M. Kováčová.

II. ČP Jilemnice

Taktéž dorost a dospělí mají za sebou II. kolo Českého poháru, pro změnu v Jilemnici.

Stříbro si ze skupinového startu odvezl Marek Ohnoutka, který zároveň v nedělním sprintu přidal 4. místo. Bronz Patřil Vlastimilu Španihelovi, M19. Dvě čtvrtá místa obsadil Štěpán Měrka nejmladší kategorii chlapců M16. Kvalitní výsledek si připsal i junior Michal Kozáček, jež obsadil 5. místo. Střelecky se již tradičně potrápil Jan Repáň, který si ovšem muže připsat nejrychlejší běžecký čas v kategorii M19.

I. ČP Bystřice pod Hostýnem

Dorost a dospělí mají za sebou I. Český pohár v Bystřici pod Hostýnem a to v termínu 16.6.-18.6.2023.

V sobotním sprintu zářila Irena Ambrožová v kategorii W41, která si domů odvezla zasloužené zlato. Stříbro vybojovala Andrea Prokešová v kategorii W.

Nepopulární brambora patřila Honzovi Repáňovi, kategorie M19. V nejmladší kategorii M16 získal 5. místo Štěpán Měrka.

Skvělý běžecký výkon předvedl Marek Poledna, M46 který získal 6. místo ve sprintu a také ve stíhacím závodě, který byl na programu v neděli. Z nedělního závodu přihodili 4. místa Andrea Prokešová, kategorie W a Marek Ohnoutka, kategorie M.

M. Kovi