Kvalifikační regionální závod – léto 2023

Kvalifikační regionální závod – léto 2023

Břidličná 06.05.2023

Jsme Klub biatlonu Břidličná, p.s. a náš počátek se datuje do roku 1997.  V tomto roce jsme se jako samostatný biatlonový klub účastnily prvních závodů Českého pohárů. Od této doby se i na naší domácí půdě v Břidličné pravidelně pořádají závody na regionální i republikové úrovni.

I v letošním roce budeme hostit regionální závod Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých, dne 06.05.2023.

Závod odstartuje v 10:00. Podrobnější program lze nalézt v přiložených propozicích.

Start kategorie žáků v 10:00. Žáci závodí v pěti kategoriích rozdělených na jednotlivé ročníky, věkové rozmezí 11-15 let, dívky a chlapci. Zároveň se na startu představí kategorie přípravky, která si vyzkouší závodní atmosféru regionální závodu.

Žáci budou mít svou závodní trať ozvláštněnou dovednostními prvky. Myšlenkou tohoto takzvaného biatloncorssu je aktivovat všestranné dovednosti dětí v závodě, donutit je přemýšlet a uvažovat, jak nejefektivněji zdolat překážku. Závod není o bezmyšlenkovitém běhu od startu do cíle, je zábavný jak pro děti, tak pro diváky.

Start kategorie dorostu a dospělých je plánován na 13:00 hodin. Zde se představí tři kategorie dorostenců a dorostenek ve věku 16-19 let, junioři a juniorky. A následně dospělí rozděleni také do třech věkových kategorií, muži a ženy.

Závodit se bude celkem v 13 kategorií dívek a žen a stejně tak v 13 kategorií chlapců a mužů. Vyhlášeno bude celkem 78 sportovců, při závěrečném slavnostním vyhlášení.