Zimní sezóna 2022/23 – družstvo D+D

Zimní sezóna 2022/23 – družstvo D+D

Ze zápisníku trenéra:

Zimní sezóna 2022/23 … z mého pohledu náročná a nesplňující očekávání. Je evidentní, že máme velké mezery v přípravě, ale nutno dodat, že v konkurenci letošních mistrů světa v dorosteních se našim klukům dost těžko závodí.

Myslím, že jsme udělali maximum pro to, abychom skloubili studium se zimní přípravou, kdy nám klacky pod nohy házela častá nemocnost a zranění.

Slávek Ondra, Honza Poledna, Honza Repáň i Marek Ohnoutka si vyjeli II. výkonnostní třídu. Marek Poledna pak dokonce I. výkonnostní třídu. Kvalitní sezónu odlej i Ondra Poledna. Míšovi Kozáčkovi a Vlastíkovi Španihelovi se vinnou zranění nepodařilo do sezóny ani nastoupit. A náš tým doplnil v NMNM i Luďa Dušek, který se potrápil na deštivých novoměstských tratích.

Těšíme se na léto, víme, že tam dokážeme více. Ale! Biatlon není o létě, je o zimě, která bude vždy prioritní a na kterou se všichni ohlížejí. Na základě zimy se rozhoduje zda nám svazem přidělené zbraně zůstanou nebo ne a po té letošní o jednu z nich přicházíme.

Tuto zimu si tým dorostu a dospělých prošel neshodami, syndromem vyhoření jak trenéra tak některých závodníku, nedůvěrou v tréninkové metody, dohady nad výběrem lyží, vypravit a sesynchronizovat nás na závody je nadlidský výkon … ale pojďme za tímto udělat tlustou čáru a soustředit se na novou sezónu.

Já za zimu děkuji, byla poučná! Ale pojďme si říct, že naše skupinové fotky jsou TOP 🙂 …

M. Kovi