Zimní sezóna 2022/23 – družstvo žáků

Zimní sezóna 2022/23 – družstvo žáků

Harrachov 10.03.-12.03.2023

Sezónu žáci ukončili v Harrachově. Velkým překvapením bylo 4. místo Štěpána Měrky, který po této sezóně přechází k družstvu dorostu a dospělých.

Dalším pěkným umístěním bylo 5. místo Adriany Hojgrové. Závěrečný pohár byl jediný, ze kterého žáci nepřivezli medaili.

Letohrad 24.02.-26.02.2023

I stříbro má cenu zlata, aneb stříbrný Radek Hojgr na Mistrovství ČR v Letohradě. Mistrovství České republiky, vrchol sezóny pro každého mladého biatlonistu, který je maximálně připraven bojovat o cenné kovy.

S konkurencí se dokázal nejlépe porvat Radek Hojgr, který si z nedělního mistrovského sprintu odvezl stříbro a ze sobotního vytrvalostního závodu 4. místo.

O další kvalitní výsledek se postaral Štěpán Měrka a to 6. místem ze sprintu a zároveň si připsal poprvé v sezóně I. výkonnostní třídu. Adriana Hojgrová vybojovala 8. místo. Neiry Novák obsadila 9. místo. Dominice Duškové patřilo 10. místo.

Nové Město na Moravě 03.02.-05.02.2023

Břidličná, malý klub s velkým srdcem. V uplynulém víkendu zářili naši žáci na II. kole Českého poháru v Novém Městě na Moravě.

Zlato ze sprintu a stříbro z biatloncrossu vybojoval Radek Hojgr, kategorie M12. Stříbro ze sprintu do rodinné sbírky přidala Adriana Hojgrová, kategorie W14. Adrianě dále patřilo 4. místo v biatloncrossu. Oba sourozenci zároveň obhájili I. výkonnostní třídu.

Dalším úspěšným závodníkem s I. výkonnostní třídou byla Dominika Dušková, kategorie W15. V sobotním biatloncrossu ji patřilo 7. místo a v nedělním sprintu se dlouho vyhřívala na 3 pozici, nakonec z toho bylo krásné 5. místo Neiry Novák, kategorie W13 si připsala 6. místo, Štěpán Měrka, kategorie M15 vybojoval 7. místo. Jonáš Lysák, kategorie M12 získal 8. místo. Valerie Kratochvílová, kategorie W13 obsadila 10. místo.

Všichni jmenovaní zároveň vybojovali II. výkonnostní třídu. Tým doplnil svými výkony a pozitivním přístupem i Dan Danihelka a sourozenci Ondra a Jakub Balášovi.

Nové Město na Moravě 06.01.-08.1.2023

Radek Hojgr bronzový biatlonista z Nového Města na Moravě. Družstvo žáků ve dnech 06.01. – 08.01.2022 absolvovalo první závody Českého poháru a to v Novém Městě na Moravě.

Vysočina aréna disponuje umělým zasněžování a připravuje se na Světový pohár v biatlonu v březnu tohoto roku, a proto byla počátkem ledna jediným biatlonovým areálem, jež byl schopen uspořádat závody na republikové úrovni. Při pátečním tréninku nás potrápil déšť, při sobotním rychlostním závodě vládlo slunečno a nedělní skupinové starty byly zahaleny mlhou. Z

ávodilo se klasickou technikou po oba dny. Nejlépe si vedl Radek Hojgr, v kategorii M12, který si domů odvezl bronz z nedělního závodu, 4. místo ze sprintu, a zároveň zisk I. výkonnostní třídy. Další vysoké příčky, i když s nekvalitní střelbou si připisuje Adriana Hojgrová (W14), která obsadila dvakrát 6. místo a získala I. výkonnostní třídu. Dominika Dušková (W15) s nulovou střelbou obsadila 11. místo v nedělním závodě a vybojovala taktéž cennou I. výkonnostní třídu. Valerie Kratochvílová vybojovala 7. místo, Neiry Novák v obou závodech 8. místo (obě W13). Štěpán Měrka (M15) obsadil 9. místo. Jonáš Lysák (M12) získal 10. místo. Všichni zmiňovaní zároveň dosáhli na II. výkonnostní třídu.

M. Kovi