Letní sezóna 2022 – žáci

Letní sezóna 2022 – žáci

I. Český pohár Staré Město 3.6.-5.6.2022:

🥇2x Adam Danihelka, 1x Radek Hojgr

🥈2x Adriana Hojgrová, 1x Radek Hojgr

🥔Neiry Novák, Štěpán Měrka

Žáci mají za sebou velmi úspěšné první závody Českého poháru. Celkem si domů odvezli šest medailí zásluhou Adama Danihelky, Radka Hojgra a Adriany Hojgrové. Bramborové medaile s krásnou nulovou střelbou přidali Neiry Novák a Štěpán Měrka.

Skvělý výkon podal také Danihel Danihelka na 7. místě. Dále 11. místo Anežky Polákové a 12. místo Dominiky Duškové, všichni zmiňovaní s nulovou střelbou.

Tým doplnila s přesnou střelbou Veronika Štepaníková. Také nováček Valerie Kratochvílová a Jonáš Lysák, který bojoval až do cíle přesto, že mu selhala zbraň.

To vše pod vedením trenérů J. Kováče, J. Opatrného a V. Volka.

II. Český pohár Vrchlabí 26.8.-28.8.2022:

Poslední prázdninový víkend závodili žáci na II. ČP ve Vrchlabí. Víkendové klání suverénně ovládla naše Adriana Hojgorvá, W14 která vyhrála jak závod s hromadným startem tak sprint a to stylem: START -> CÍL. Další úspěch zaznamenal Adam Danihelka, M11 ziskem bronzové medaile v závodě s hromadným startem a stříbra ve sprintu. Radek Hojgr, M12 si odvezl zlato ze závodu s hromadným startem.

Další kvalitní umístění zaznamenal Štěpán Měrka, M15 na 5. místě. Dan Danihelka, M14 na 9. místě a Neiry Novák, W13 na 13. místě.

Mistrovství České republiky Praha 16.6.-18.6.2022:

Žáci z Břidličné zářili na Mistrovství ČR a domů vezou čtyři tituly Mistr ČR a zároveň tři vítěze celostátního žebříčku.

Družstvo žáků závodilo v Praze, kde proběhly tři mistrovské závody. Sprint, štafety trojic a závod s hromadným startem.

Kategorii dívek W14 suverénně ovládla Adriana Hojgrová, která se stala dvojnásobnou mistryní ČR a ve štafetovém závodě společně s Dominikou Duškovou a Anežkou Polákovou obsadila 5. místo.

Titul Mistr ČR v kategorii M12 ve sprintu získal i Radek Hojgr, další titul a zlato přihodil ve štafetovém závodě, kde startoval za štafetu Halenkovic. V závodě s hromadným startem mu patřilo stříbro.

Stříbro z hromadného startu v kategorii M11 si připsal i Adam Danihelka a ve štafetovém závodě startoval za klub Plzeň Litice a obsadil bronzovou pozici. Ve sprintu Adam skončil na nepopulárním 4. místě.

Další kvalitní umístění zaznamenala Neiry Novák na 6. místě se ziskem I. VT. Štěpán Měrka na 7. místě. Ve štafetách byli úspěšní i Daniel Danihelka se Štěpánem Měrkou na 5. místě.

Adam Danihelka, Radek Hojgr a Adriana Hojgrová se zároveň stali vítězi celostátního žebříčku, kde se sčítají body z celé letní sezóny 2022.

Družstvo žáků nakonec v těsném souboji obsadilo 5. místo.

M. Kovi