Zimní sezóna 2021/2022 – žáci

Zimní sezóna 2021/2022 – žáci

Taktéž družstvo žáků proplouvá zimní sezónou 2021/2022. Tým má za sebou tři závody Českého poháru, dva v klasické technice a jeden v technice bruslení. Mistrovství ČR žáků proběhlo ve Vrchlabí, v technice bruslení.

Celý tým se opírá o bezkonkurenční Adrianu Hojgrovou, která vlastní dva cenné kovy v závodech ČP v kategorii W13. Bronz z biatloncrossu a stříbro z vytrvalostního závodu. Nutno podotknou, že Adriana závodí v kategorii čítající až 50 závodnic jednoho ročníku a zároveň je držitelkou I. výkonnostní třídy.

Na mistrovství ČR vybojovala Adriana bronzovou medaili a zároveň ve štafetách spolu s Neiry Tess Novák skončila na 4. místě.

Kvalitní formu předvádí také Dominika Dušková v kategorii W14, která v biatloncrossu vybojovala skvělé 7. místo a taktéž opakovaně potvrdila zisk I. výkonnostní třídy.

Dvě výše zmiňované doplňuje Neiry Tess Novák v kategorii W12, která taktéž zaznamenala 7. místo a zisk II. výkonnostní třídy. K tomu přidala 4. místo ve štafetě.

Oblíbené 7. místo zaznamenal i Slávek Ondra, M15 a Štěpán Měrka M15, oba zisk II. výkonnostní třídy.

Tým by nebyl kompletní bez bojovnosti a dobré nálady Anežky Polákové, Veroniky Štěpaníkové, Venduly Ambrožové, Daniela Danihelka a Standy Melcra. Všichni zmínění podali skvělé výsledky a Anežka s Danem zároveň vybojovali postup na MČR.

M. Kovi