Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v Břidličné

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v Břidličné

„Dostali jsme mistrovský závod, v září roku 2019.“ Zaznělo tenkrát v zimě z úst šéftrenéra Jaroslava Kováče. A od této doby vše směřovalo k jedinému cíli. Uspořádat dokonalý šampionát, nad kterým se bude tyčit vlajka pandy a domácí závodníci budou zářit. Proč panda? Protože naši tréninkovou skupinu dětí, dorostenců i dospělých nazýváme Panda a jeho banda. Volba maskota proto byla jasná.

Ředitel závodu Jaroslav Kováč po boku s předsedou klubu Vítězslavem Volkem, začali tvořit plán mistrovského závodiště na zelené louce. Zároveň jsme připravovali favority na významný vrchol sezóny. Na přípravě závodníků se včetně výše zmiňovaných podíleli trenéři Markéta Minichová, Jan Opatrný, Miroslava Kozubová a Andrea Kováčová.

Dny 20.9. až 22.9.2019 a Mistrovství České republiky žáků na domácí půdě, v Břidličné. Šampionát byl zahájen oficiálním tréninkem na závodních tratích a střelnici. Předpověď hlásila slunečno a ředitel závodu se hrdě procházel po závodišti. To, co na zelené louce během týdne vyrostlo, se zdálo být až neuvěřitelné. Přiznávám, že nás sužovaly obavy, že naši závodníci budou na domácí půdě nervózní, což se odrazí na jejich výsledcích. Ale my jsme prolomili prokletí pořádajícího klubu a získali čtyři tituly Mistra ČR. Ale nepředbíhejme.

V sobotu v dopoledních hodinách byl na programu sprint. Závod odstartovali nejmladší žáci, kdy nás nulovou střelbou šokoval největší potížista při nástřelu, Jakub Kuliha a vybojoval stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii přidal bronz Daniel Danihelka. Ani jsme si nestihli vychutnat první dva cenné kovy a na trati máme naši famózní Adrianu Hojgrovou. Průměrná střelba, ale fantastický běh a je z toho titul Mistrně ČR.

Přibíhám z tratě na střelnici a hned mě dojímá Víťa Volek, kterému se koulí slzy štěstí po tváři. Očima hledám ředitel závodu a ten má za mikrofonem co dělat, aby udržel emoce na uzdě. Všichni si plácneme a jdeme na další starty. Euforii umocňuje Anežka Anna Poláková ziskem bronzu. A netrpělivě očekáváme start Jana Repáně, protože tomu já věřím, věčně bramborový Honza musí mít konečně medaili. Nulová střelba, při běhu se trošku trápil, neuvěřitelně dlouho čekáme, než nám systém prozradí výsledky. A je tam, má bronz, vytoužená medaile!

Odpoledne štafetový závod. Úžasnou podívanou předvedli nejstarší žáci ve složení Jan Repáň, Vlastimil Španihel a Jan Poledna. V posledních metrech cílové rovinky třetí zmiňovaný rozhodl o tom, že se stanou Mistry ČR. Neuvěřitelný závod, kde se projevila zkušenost a bojovnost.

Boj o mistrovské tituly uzavíral v neděli závod s hromadným startem. Úvodní start a horký favorit Daniel Danielka. Po titulu moc toužil a od startu si šel za svým cílem a ten dotáhl až do konce. Poslední titul pro náš klub přihodila opět Adriana Hojgrová. Nejmladší žáci byli v neděli nepřekonatelní.

Jaké bylo mistrovství? Dlouhé přípravy, únava, stres, ale fantastické výkony dětí, emoce, slzy štěstí a super tým, kdy každý přiložil ruku k dílu a nechal tam kousek sebe, proto to mistrovství bylo takové!!! Domácí, pohodové, prostě na zelené louce. Zároveň děkujeme všem, kdo nás přišli povzbudit a vytvořili úžasnou diváckou podporu.

Markéta Minichová