MČR dorostu a dospělých Bystřice 2019

MČR dorostu a dospělých Bystřice 2019

Ve dnech 27.-29.9. 2019 se družstvo dorostu a dospělých zúčastnilo Mistrovství ČR v Bystřici pod Hostýnem. Kvůli nemocem nám odpadla část týmu a ostatní i přes ne úplně 100% zdraví (ať už duševní nebo fyzické) vyrazili bojovat za tým na poslední závod letní sezóny. Mistrovství se zúčastnili i zahraniční závodníci ze Slovenska a Německa.

V sobotním závodě sprintu skončil na pěkném 8. místě v silné kategorii M19 s bezchybnou střelbou Tomáš Měrka ml., který si vyběhl I. výkonnostní třídu. V kategorii mužů skončil na 9. místě Marek Ohnoutka s I. výkonnostní třídou a v kategorii žen skončila na 1. místě Markéta Minichová.

V sobotu odpoledne se konal zajímavý závod supersprintu. V tomto závodě se běží krátká kola a střílí se dvakrát v leže a jednou ve stoje. V případě netrefení všech sklopných terčů ve druhé položce v leže a následně ve třetí ve stoje s použitím 8 ran, závodník končí závod a je diskvalifikován. Takže za mě byl vítězem každý, kdo doběhl do cíle. V nejmladší kategorii dívek W16 skončila na 5. místě Kateřina Hornáčková. V kategorii M19 s mezinárodní účastí skončil na 3. místě Tomáš Měrka ml., který snad tímto závodem prolomil prokletí smůly na mistrovských závodech. V ženách skončila na 1. místě Markéta Minichová a v kategorii můžu M46 skončil na pěkném 5. místě Tomáš Měrka st.

V nedělním závodě s hromadným startem je třeba vyzdvihnout vynikající střelbu Markéty Minichové, která chybovala z 20 ran pouze jednou v poslední položce a skončila ve své kategorii na 1. místě a v celkovém součtu žen i juniorek by obsadila 2. místo. Dále velmi pěkný výsledek Marka Poledny, který vybojoval vytouženou I. výkonnostní třídu a 6. místo v kategorii mužů M36.

Družstvo dospělých skončilo v celkové soutěži družstev na 3. místě a družstvo dorostenců vzhledem k nekompletnímu týmu skončilo na 15. místě. Letní sezóna 2019 úspěšně ukončena a nechť vypuknou přípravy na zimu.

A. Kovi