III. ČP Jilemnice

Ve dnech 6.-8. 9. 2019 se družstvo žáků, dorostu a dospělých zúčastnilo III. ČP v letním biatlonu v Jilemnici. Jak nebývá na 3. kolo zvykem, tentokrát jsme jeli v silném počtu 11-ti žáků, 3 dorostenců , 6-ti dospělých, 3 trenérů a spoustou fanoušků.

Sobotní sprint se skupinovým startem nám komplikoval celodenní lehký déšť, který však některým našim závodníkům nebránil k dosažení excelentních výsledků. V nejmladší kategorii M11 si stříbrnou medaili vyběhl Jakub Kuliha, v žačkách W11 skončila na 1. místě Adriana Hojgrová, v M12 skončil na 5. místě s 1.výkonnostní třídou Štěpán Měrka, v M14 Poledna Jan a v M15 Španihel Vlastimil oba na 9. místě s 1. výkonnostní třídou. I přes divoký nástřel skončila v kategorii dospělých na 1. místě Markéta Minichová.

Nedělní sprint můžeme s klidem označit jako medailové žně Klubu biatlonu Břidličná. V nejmladších žácích M11 s jedinou čistou střelbou v kategorii skončil na 1. místě Kuliha Jakub a kousek za ním na 3. místě skončil Danihelka Daniel. V kategorii nejmladších žaček W11 získala bronzovou medaili Hojgrová Adriana, které chybělo k 1. místu pouhé 2,5 sekundy. Bronzovou medaili v M12 kategorii si vyběhl Měrka Štěpán a na 1. místě ve W12 kategorii žaček skončila s čistou střeleckou položkou Poláková Anežka. V této kategorii je třeba zmínit i Duškovou Dominiku, která skončila na 10.místě a pouhých 1,11 bodů od první výkonnostní třídy. Poslední zlatou medaili v kategorii žactva získal pro náš klub Vlastík Španihel. Budeme doufat, že nás u žáků konečně opustila střelecká smůla a ukážeme se v plné síle na domácí půdě v Břidličné v mistrovském závodě. V silné kategorii dorostu M19 skončil na 9. místě Tomáš Měrka s 1. výkonnostní třídou. V kategorii dospělých získala již šestou zlatou medaili Markéta Minichová, která by v celkovém součtu všech kategorií žen skončila na druhém místě. V kategorii mužů s první výkonnostní třídou skončil na 9.místě Marek Ohnoutka.

Družstvo dorostu a dospělých se opět setká poslední víkend v září na mistrovském závodě v Bystřici pod Hostýnem.