I. ČP Staré Město pod Landštejnem 2019

I. ČP Staré Město pod Landštejnem 2019

Ve dnech 31.5.-2.6. 2019 se biatlonové družstvo žáků a dospělých zúčastnilo I. ČP ve Starém Městě pod Landštejnem. Páteční trénink nám začal vcelku příjemným počasím a dobrou náladou. Teplota se v sobotu a neděli od rána stupňovala konstantní rychlostí, až dosáhla téměř bodu varu. Někteří závodníci dokonce z toho tepla stříleli na špatné stavy. Trenéři se po poradách ve velkém stanu těžko vraceli zpět na střelnici. Tratě u nejmladších kategorií byly jednoduché a rovinaté. U dospělých kategorií bych kopce na trati definovala dvěma slovy: brutální hrůza. Avšak nálada některých jedinců (hlavně těch co nezávodili a dodržovali pitný režim) byla stále skvělá.

Ale teď už k výsledkům: V sobotním vytrvalostním závodě v nejmladší kategorii žaček na 1. místě skončila Hojgrová Adriana. V kategorii nejmladších žáků na 3. místě skončil Dan Danihelka. Z dorostenců se nejlépe umístil Kozáček Michal na 9. místě a z dospělých Minichová Markéta na 1. místě. Nejlepší střelba v dospělých 3 trestné z 20 – Marek Ohnoutka – 5. místo.

V nedělním závodě sprintu ze žáků nejlépe skončil Dan Danihelka, který byl 2. a na 1. místo mu chybělo pouhých 0,4 s. Ten stejný den na 3. místě skončila Hojgrová Adriana, Poláková Anežka a Štěpán Měrka. V kategorii dospělých se nejlépe umístila Markéta Minichová, která v závodě porazila i mladší soupeřky a vybojovala tedy 100 bodů do družstva.

6 medailí putuje do klubu a až na pár drobností, diskvalifikací, úpalů, úžehů apod. byl pro nás závod velmi úspěšný. 

A. Kovi