MČR Nové Město na Moravě – dorost, dospělí 2019

Ve dnech 23.-24.2.2019 se družstvo dorostu a dospělých zúčastnilo Mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě v počtu 2x dorost, 1x muž, 1x trenér a 1x servisman. Víkend ve stylu špatných navigátorů, sauny na pokoji, zapomenutých a ztracených klíčů (včetně jejich hledání v popelnici?!), zapomenutých zbraní, ztraceného čísla, zlomené lyže, zapomenutých lyží, vymytých mozků, střídání nálad naštvanosti s totálním zoufalstvím, ale taky pěkného chladného počasí, bezproblémového nástřelu, ledové avšak rychlé trati a vcelku ucházející střelby. Ale teď už k výsledkům: V sobotním sprintu se nejlépe umístil Marek Ohnoutka na 6 místě a 2.výkonnostní třídou, Tomáš Měrka si pokazil závod střelbou a skončil na 22.místě s 2.výkonnostní třídou a Štěpán Nešpor po týdenní nemoci na 23.místě. V nedělním stíhacím závodě se o 1 místo posunul Marek Ohnoutka, Tomáš Měrka se posunul o 5 míst a skončil na 18.místě. Tomáš i s celkem slušnou střelbou bohužel vyjížděl s velkou ztrátou již na startu, která už se nedala dohnat. U Marka ještě třeba zmínit, že měl 19 nejrychlejší čas střeleb ze všech 186 závodících. Štěpán z důvodu nemoci závod neběžel. Mistrovský závod hodnotím lehce podprůměrně. Jestli nám neroztaje sníh tak se sejdem na posledním ČP v Harrachově.